Nako nakon te rongorongo
TempleKit

Bwai ake a karekeaki ni koaua

Waakin te tembora

Aron kabebetean mwakurin te tembora ibukin utu aikai, te wiki ma te wiki. Nambwa aika koaua mai buakon FamilySearch: akea aran bakatibu, ao akea kaantaninga.

Blake Lundquist

E wiiaki nakon 28 Okitobwa 2026
309
otenanti ake a karaoaki iroun te utu
19
karaoaki iroun te tembora ke aomata riki
180
aomata ake a tia ni karaoaki aia otenanti
5,013
aran ake a tauraoi ngkai

Aran ake a kawakinaki ke a anganaki nakon te tembora: 0 kawakinaki, 27 boretiaki, 0 anganaki nakon te tembora, 180 karaoaki.

Otenanti ake a karaoaki n te wiki nako
Te wiki ae moana nIroun te utuIroun te tembora ke aomata rikiAomataOtenanti n tai aeiAomata n tai aei
26 Okitobwa 20262000100328180
19 Okitobwa 20265203212880
12 Okitobwa 2026570377648
23 Beberuare 20260111911
1 Ritembwa 20250221810
22 Tebetembwa 20250168168

A kamarurungaki tii wiki ake a iai iai otenanti ake a karaoaki; te wiki e moana man Moanibong ao e tokina Tabati. “Iroun te utu” bon bong aika a nako iai te utu n te tembora. “Iroun te tembora ke aomata riki” bon otenanti riki ake a karaoaki mai kawakina n te utu: ake a anganaki nakon te tembora, ke ake a karaoaki iroun temanna riki, bwa FamilySearch e korea te bong ma te tembora ma e aki korea iaon ae karaoia. Te kabaebae n te mare e wiiaki n teuana tii.

Kantaningaan te tai

N te waakin n wiki aika 4 ake a toki, aran ake a tauraoi ngkai (5,013) a na kainnanoa ni kaawa 119 te wiki.

5,013 aran ÷ (169 aomata n wiki aika 4 man 5 Okitobwa 2026 nakon 1 Noembwa 2026 ÷ 4 = 42.25 n te wiki) ≈ 119 te wiki

Aio e aki kaantaninga ke kaetieti: e bita ngkana e bita te waakin. E kaotaki tii ngkana a iai nambwa ibukin wiki aika uoua ke riki.

Tara bwai ake a karekeaki iroun Blake Lundquist